Yazılar

Saturday, November 02, 2013

League of Legends ve homofobi !

İki sezondur League of Legends oynuyorum. Türkiye sunucusu açılmadan önce de aynı muhabbet yapılıyordu ama bu sefer ki başka. Önce karakterlerimi biraz tanıyalım.Taric


Taric bot lane(aşağı koridor) de çok başarılı olan support(destek) karakterlerden biridir. Görevi ise bütün supportlar gibi yanında oynayan Attack Damage Carry ( Hasar gücü taşıyıcısı) şampiyonunu korumaktır. Yetenekleriyle hem ADC nin canını hem de kendi canını yükseltebildiği gibi rakip takımın oyuncularını kısa bir süreliğine hareketsiz bırakabilir. 
Ezreal


Ezreal bot lane(aşağı koridor) de en çok oynadığım şampiyonlardan birisi. Attack Damage Carry(Hasar gücü taşıyıcısı) şampiyonu. Rakip takımın oyuncularını katletmekte oldukça başarılı. Kaçma yeteneği de oldukça başarılı. 
Ezreal ve Taric bot lane'de oldukça iyi bir ikili. Fakat bunca zamandır bu iki şampiyon hakkında bir dedikodu var. Bu karakterler eşcinsel mi ? 


Taric'in skin(kostüm) lerinden bir tanesini inceleyelim. Bu kostümde feminen bir erkek görüyoruz. Oyun dışı görüntüsü böyle olsa da oyun içinde çok farklı aslında. 
Bu şampiyon Ezreal ile beraber çok sık oynandığı için bir takım homofobik insan bu karakterlerin eşcinsel olduğunu ve Ezreal ile ilişkilerinin olduğunu söylüyor. Hayır benim merak ettiğim şey homofobiyi getirebilecekleri son nokta neresi. Hayal edemiyorum. Hadi oyun hakkında böyle konuşmalarını anlarım da bu karakterleri seçip oynayan insanları yadırgamaya başlıyorlar. Oyunun sohbetinden...

"Ahahah dat gayz !"
"OMG !! again premade gays strike again. "

Ahahah çok komik. Şapşikler..
Türkiye sunucusunda durum daha da vahim..

" Oha Tarık ve Ezreal almışlar. Günah değil mi lan onlar top ? "

Taric'e Tarık demeleri yetmezmiş gibi top diyorlar.

Ezreal : " Senin ananı bacını ***** sen kimsin bana top diyorsun ?? "
Taric :  " Tamam aşkım sus artık :D " 

Bu sohbetler yapılırken biz de oyun oynamaya çalışıyoruz işte. 


Şok edici google arama sonuçları !Ayrıca internette gezinen bir kaç görsel.İnternette dolaşan bir video.

Gelelim türkiye forumlarından bir kaç posta. Siz kimsiniz ya ?ALLAH BELANIZI VERSİN HOMOFOBİKLER !!! 
7 comments :